تبلیغات
The Best Web Of WWE IN The World - Randy Orton Bio

The Best Web Of WWE IN The World

Master - Wwe Best In The World

 

Randy Orton Bio

 

نوع مطلب :Bio ،

نوشته شده توسط:omid aghazadeh

رندی ارتن - randy orton poster 2011 HOTTT

نام واقعی: رندال کیت اورتن - Randal Keith Ortonاسم داخل رینگ: Randy Orton

لقبها: The Legend Killer - The One Man Dynasty

تاریخ تولد: April 1st, 1980

محل تولد: Knoxville, Tennessee

محل سکونت فعلی: High Ridge, Missouri

نام پدر: Robert Orton

نام مادر: Elaine Orton

رندی اورتون دو خواهر کوچکتر دارد با نام های Nathan و Becky

وضعیت تاهل: ازدواج کرده و یک دختر دارد و نام همسرش (سمنتا اسپنو) Samantha Speno می باشد

جزئیات و ویژگیهای فیز یکی رندی:

رنگ چشم: آبی روشن .  رنگ مو: خرمایی . قد: 196 سانتی متر . وزن: 112 کیلوگرم

تاریخ ورود به کشتی کج: سال 2000

فینیشرها:

RKO - این فینیشر را در بیشتر مواقع و حالت ایستاده میزنه

PuntKick - این فینیشر را در هنگامی که حریفش روی زمین افتاده میزنه

SuperRko - این فینیشر را در هنگام حمله حریفش در هوا میزنه

ضربات و فنون و حرکات مورد علاقه رندی:

backbreaker-Chinlock-Jumping knee drop-European uppercut-Gutwrench elevated neckbreaker-Standing dropkick-Body scissors-Scoop powerslam-Rapid forearm shots to head and chest of a seated opponent-Elevated DDT

مربیان: Cowboy Bob Orton - South Broadway Athletic Club - Ohio Valley Wrestling

افتخارات و قهرمانیها:

 برنده رویال رامبل 2009 . قهرمان اوهایو ولی رسلینگ هاردکو . قهرمان بین قاره ای . قهرمان تیمی دبلیو دبلیو ای و چندین قهرمانی کمربند سنگین وزن جهان و کمربند دبلیو دبلیو ای و قهرمانیهای دیگر

رندی با بدست آوردن کمربند دبلیو دبلیو ای در سال 2004 جوانترین قهرمان تاریخ دبلیو دبلیو ای شد .

همکاران سابق: کشتی کج کارانی که مدتی با آنها تیم بوده

Triple H - Ric Flair - Batista - Stacy Keibler - Cowboy  Bob Orton - Edge - Ted Dibiase Jr and Cody Rhodes

توضیحات کامل در مورد فینیشر رندی اورتون: RKO

فینیشری مثل RKO برای اولین بار در دهه 80 میلادی بوسیله Johnny Ace بوجود آمد و Ace Crusher نام گرفت. بعد ها Diamond dallas page این فینیشر رو با تغییراتی اجرا میکرد که Diamond Cutter نام داشت و بعد از انها Stone cold steve austin این فینیشر رو با تغییرات کوچکی استفاده میکرد که به Stone Cold Stunner معروف شد. اما Randy Orton هم فینیشری به چنین شکل استفاده میکند که اسم این فینیشر برگرفته از مخفف اسم خود رندی اورتن یعنی: Randy Keith Orton میباشد. خود رندی در مورد یادگیری این فینیشر چنین می گوید: زمانی که من هنوز یک کشتی گیر حرفه ای نبودم و در تلاش بودم که به یک کشتی گیر حرفه ای تبدیل شوم به فینیشر های Diamond Dallas Page و Johnny Ace به دقت نگاه میکردم و این فینیشر رو برای خودم الگو میکردم. زمانی که برای بار اول از این فینیشر استفاده کردم هرگز قبلش اون رو تمرین نکرده بودم. من میتونم این فینیشر رو روی هر کسی اجرا کنم. برای من بیگ شو یا ری میستریو اصلا فرقی نمیکنه. زمانی که این فینیشر روی کسی زده بشه، فک بعلاوه قفسه سینه، ستون فقرات و گردن بیشترین اسیب رو می بینند 

 

 

 

 

رندی اورتن Randy Orton با نام اصلی Randal Keith Orton متولد اول آپریل 1980 و زاده ی نشویل تِنسی Knoxville, Tennessee و لیست شده از ایالت سنت لویس میزوری در ایالات متحده ی امریکا است.وی یک کشتی گیر حرفه ای است که هم اکنون در کمپانی دبلیو دبلیو ای WWE مشغول به کار است.

کمپانی دبلیو دبلیو ای هم اکنون دارای سه برند مختلف است که رندی اورتن در برند اسمکدان Smackdown مشغول به کار است.رندی ارتن یک کشتی گیر حرفه ای نسل سومی است و از یک خانواده ی ورزشی و با سابقه در زمینه ی کشتی پا به این عرصه گذاشته است.

پدر بزرگ رندی به نام باب اورتن سینیور Bob Orton، پدر رندی به نام کابوی باب اروتن Cowboy Bob Orton و همچنین عموی رندی به نام بری اورتن Barry Orton در عرصه کشتی فعال بودند و در کمپانی WWE سالها کار کردند و از اسطوره های این رشته محسوب می شوند. خانواده اورتن دومین خانواده در کمپانی WWE بعد از خانواده مکمن McMahon از لحاظ اعتبار و اهمییت هستند.

اوایل زندگی

رندی اورتن در اول آوریل 1980 در ناکسویل تنسی به دنیا آمد.پسر الاینی Elaine و کابوی باب اورتن Cowboy Bob orton,اورتن دو برادر و خواهر کوچکتر بکی (Becky) و ناتان (Nathan) دارد.رندی را به خاطر تجربه سختی های زندگی به عنوان یک کشتی کچ کار حرفه ایی می شناسند که در بسیاری از مسابقات سنگین با کشتی کچ کاران افسانه ایی و پر طرفدار,با تحمل ضربات سنگین آنان و وارد کردن ضربه های سنگین به آن ها مهارت بالایی دارد به نوعی آنها تا حدی بالایی از رندی حساب می برندو احترام می گذارند.

پدر و مادر رندی سعی کردند که وی را متقاعد کنند که از این تجارت یعنی کشتی دور بماند.آنها به او هشدار دادند که زندگی در رینگ به معنی زندگی در جاده ایی به دور از خانواده است.اورتن از دبیرستان مرکزی هازلوودHazelwood Central High School ثبت نام کرد که در آن زمان او یک کشتی کچ کار آماتور بود.بعد از فارق التحصیل شدن از هازلوود در 1998,اورتن یک افسر نیروهای دریایی آمریکا بود.آنجا او یک برگه ی اتهام به آشوب گری یک سال بعد از رفتن به AWOL داده شد.او در دو موقعیت جداگانه از دستور فرمانده ی بالاتر خود سرپیچی کرد.اورتن با یونیفورم نظامی کددار ارتش آمریکا برای 28 روز فرار کرد و در طی یک دادگاه نظامی مخصوص محکوم شد.

مسیر کشتی حرفه ای 

قبل از اینکه رندی پا به کمپانی WWE بگذارد و در رقابتهای اصلی شرکت داشته باشد، به مدت یک ماه در

انجمن کشتی مید-میسوری-مرکز مشاوره کشتی ایلینویز جنوبی در سان لوییز, شعبه ایی از باشگاه تاریخی سان لوییز با سرپرستی و مربیگری سم ماچینیک Sam Muchnick در آن باشگاه, توسط سم و پدرش آموزش دید و تمرین کرد.

اورتن هم چنین تعداد کمی از مسابقه کشتی را داوری کرد.در سال 2001, اورتن یک قرارداد با کمپانی

 بست و کمپانی او رابه منطقه ی ترقی دهنده ی کشتی کچ کاران که مال کمپانی است یعنی اهایو ولی

 رسلینگ فرستاده شد.رندی به اویاهو ولی رسلینگ Ohio Valley Wrestling پیوست و مشغول به کار در

این لیگ شد که در این دوره وی موفق شد در قالب یک تورنمنت قهرمانی تگ تیم با بابی ایتن Bobby

Eaton تورنمنت قهرمانی را برنده شدند و با شکست مستر بلک Mr.Black دارنده ی OVW هاردکور شد.

یعنی موفق شد دو بار عنوان هاردکور OVW رادر دو موقعیت مناسب جداگانه کسب کند.

شروع کار در کمپانی جهانی کشتی و سرگرمی

پس از این دوره رندی اورتن یک قرارداد را با کمپانی دبلیو دبلیو ای امضا کرد و در همان ابتدای کارش در کمپانی به عضویت گروه اوولوشن Evolution درآمد.گروه اوولوشن متشکل از 4 عضو با نامهای ریک فلیر Ric Flair، تریپل اچ Triple H، دیو باتیستا Dave Batista و رندی اورتن بود.رندی توسط ریک فلر به گروه اوولوشن معرفی و وارد اوولوشن شد.با این ورود بود که منجر شد سریعا عنوان اینتر کانتیننتال را یکبار از آن خود کند که اولین عنوانش در کمپانی بود.اورتن همچنین لقب قاتل اسطوره ها Legend Killer را از آن خود کند.وی در طی یک استوری لاین که بی احترامی به کهنه کاران WWE و با حمله ی فیزیکی به آن ها و رقابت با اسطوره های مختلف بود اکثر آنها را شکست میداد و این لقب از آن او شد.

اولین بازی اورتن که از تلویزیون پخش شد مقابل هارد کور هالی Hardcore Holly در اسمکدان به تاریخ 25 آوریل 2002بود.خیلی زود اورتن مورد علاقه ی هواداران شد و در یک سری مسابقه های با هالی قرار گرفت. در سپتامبر 2002 اورتن به برند راو درفت شد.که او استیو ریچاردز در آغاز کار خود شکست داد.در هفته های شروع کارش در راو اورتن از مصدومیت شانه اش رنج می برد.برای چند ماه قادر به کشتی گرفتن نبود.

بعد از ریکاوری,اورتن در بخش شبکه ی خبری رندی در راو ظاهر شد یک بخش خبری با حضور خودش که درباره ی شرایطش صحبت می کند.راو که به عنوان یک شوء دوشنبه شب ها پخش می شود در شوی خود برنامه های گذرایی از رندی برنامه های نشان داد که موجب شد اورتن کم کم به شخصیتی که عاشق خود و خودخواه تبدیل شود.بعد از این که مصدومیت اورتن التیام یافت.به اوولوشن ملحق شد.گروه اوولوشن در راو از 2003 تا2004 کار کرد با درجه ی بالایی از چیرگیشان در راو,به طوری که بعد از آرماگدون Armageddon در سال 2003 تمامی کمربند های قهرمانی موجود مردان در راو در دست اعضای گروه اوولوشن بود.

در سال 2003 اورتن بیشتر وقت خود را به کمک کردن به تریپل اچ در برابر رقیبانش برای مقام سنگین وزن

جهان گذشت اورتن به تریپل اچ در مسابقه ی شش نفره ی المینیشن چمبر برای مقام سنگین وزن جهان

در سامر اسلم پیوست.که در درجه ی اول از مقام تریپل اچ حفاظت کند.که توسط گلدبرگ حذف شد.بعد

رندی خود را افسانه کش (Legend Killer) معرفی کرد,خود را به عنوان یک جوان تازه کار با استعداد و کشتی

کچ کار حرفه ایی آینده از خود تعریف کرد.او شروع به فعالیت در استوری لاین های دشمنی به افسانه های

 کشتی کچ و ودستیابی به این که خود را بد جنس نشان دهد با بی احترامی های پر سر وصدایش مقابل

افسانه های WWE که درخور احترام در تاریخ کشتی بودند.با کمک هم تیمی و مشاورش ریک فلر,او شان

 مایکلز را در آنفورگیون شکست داد.

سپس او به صورت هارلی ریس Harley Race در 26 آوریل 2004 سیلی زد.در طی این زمان اورتن شروع به استفاده از حرکت پایانی finisher که می خواست کرد یعنی RKO.اورتن خیلی زود راب ون دام Rob Van Dam را برای عنوان اینتر کانتیننتال در 14 دسامبر 2003 شکست داد. بااین برد,اورتن طولانی ترین مدت داشتن کمربند اینتر کانتیننتال رابه مدت 7 سال شروع کرده بود.بعد از این مسابقه کمربند را 7 ماه نگه داشت.در سال 2004 اورتن با کشتی کچ کار نیمه باز نشسته میک فولی Mick Foley رقابت کرد.میک برای مسابقات بسیار سنگین و سخت و توانایی وارد کردن ضرباتی با درد شدید به حریف مشهور بود.مسابقه هایی که میک در آنها مهارت داشت مسابقه ی هارد کور Hardcore match نامیده می شود که در این دست مسابقه ها رقبا می توانند علاوه بر وارد کردن ضربه و فن از اشیاء بیرون رینگ و اشیائ که زیر رینگ قرار داده شده برای آسیب زدن شدید به هم استفاده کنند.

فولی به اورتن یک مسابقه ی هاردکور تحت عنوان افسانه در مقابل افسانه کش پیشنهاد کرد مسابقه ایی که برای کمربند اینتر کانتیننتال رندی بود که اگر رندی مباخت کمربند به فولی می رسید.در یک مسابقه ی خونین با تمام شرایط سخت مسابقه ی هاردکور سیم خاردار و پونز ها هم شامل این بازی بود در این مسابقه رندی و فولی با تمامی اشیائ خطرناک به یکدیگر آسیب رساندند سر میک فولی به شدت زخمی و خونین شد در صحنه ایی از مسابقه رندی بسته ایی از پونز را روی زمین می ریزد و سر میک را میگرد و در حالی که سر وی را روی پونز ها پرت می کرد میک پیش دستی کرده و رندی را روی پونزها انداخت و دو دست رندی از شانه تا انگشتانش و پشتش پونزهای زیادی فرو رفت و میک روی قسمت های پونز رفته بدن رندی ضربه هایی محکم وارد می کرد.ولی در آخر رندی,میک را شکست داد.

اما اوج شکوفایی رندی اورتن به سامراسلم WWE SummerSlam سال 2004 برمی گردد که وی در سن 24 سالگی موفق شد در یک رقابت با کریس بنوا Chris Benoit که دارنده ی عنوان سنگین وزن جهان در آن موقع بود، وی را شکست دهد و به عنوان جوانترین قهرمان سنگین وزن جهان تاریخ WWE شناخته شود.این عنوان تاکنون در اختیار رندی مانده است.با اشاره به این که کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان در رسلمنیا 20,سال 2003 در این رسلمنیا مسابقه ایی بین شان مایکلز و کرریس بنوا و قهرمان کمربند سنگین وزن جهان تریپل اچ برگذار شد که در این مسابقه کریس بنوا برنده شد قهرمان کمربند سنگین وزن جهان شد.تا در سامر اسلم این کمربند را به رندی باخت.

بعد از این بردن کمربند قهرمانی توسط رندی,تریپل اچ و سایر اعضا نسبت به وی احساس حسادت می کردند بعد از این که رندی با برد در مسابقه ی برگشت از کمربند قهرمانی خود دفاع کرد همان شب اوولوشن در جشنی برای مسخره کردن و دست انداختن وی ترتیب دادند.اوولوشن برای نشان دادن رضایت دروغی خود و تبریک گفتن برای یپیروزی بازی برگشت رندی و قهرمانی رندی وارد رینگ شدند باتیستا رندی را روی شانه های خود گذاشت.و تریپل اچ رو بروی رندی ایستاد و انگشت شصت خود را به نشانه ی خوشحالی خود از قهرمانی رندی نشان داد ولی کمی بعد انگشت شصت خود را به نشانه ی نارضایتی خود پایین آورد ودر همین حال باتیستا رندی را از روی شانه های خود انداخت و ریک فلر و باتیستا به اورتن حمله کردند و تریپل اچ به شدت به رندی حمله کرد و صورت رندی را پر از خون کرد و رندی را از گروه اخراج کرد و چندی بعد تریپل اچ به اورتن دستور داد کمربند را به وی بدهد و دست از کمربند بکشد تا تریپل اچ رندی را به گروه بازگرداند اما رندی دستش را از کمربند نکشید و نپذیرفت و روی صورت تریپل اچ آب دهان انداخت.

رندی به کار خود در اوولوشن پایان داد و با این کار یک استوری لاین برای او به عنوان کچ کار محبوب بینندگان شد زمانی که او دشمنی خود را با هم تیمی های خود در اوولوشن ادامه داد. یک ماه بعد رندی کمربند خود را در طی یک بازی با شکست در بربر تریپل اچ در آنفورگیون از دست داد.برای انتقام,در یک برنامه هنگامی که اعضای اوولوشن برای کمربند قهرمانی تریپل اچ جشن گرفته بود اورتن در چیزی با شکل کیک آنها را با این کیک بزرگ شگفت زده کرد در حالی که رندی در کیک پنهان شده بود بیرون آمد و به اوولوشن حمله کرد وآنها را زد و کمربند را بردشت و آن را بالا برد و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.در یک سری مسابقات wwe تحت عنوان سه شنبه ی حرام (Taboo Tuesday) در مسابقه ی قفس ریک فلر را مغلوب کرد.بعد از این رندی به مدت یک هفته مدیر برند راو شد و در سری مسابقات سروایور سرییز Survivor series بازی را با اوولوشن ترتیب داد و با پین کردن آخرین نفر یعنی تریپل اچ پیروزی را برای تیم خود بدست آورد.(پین اصطلاحی در کشتی کچ است که در معنی به معنای سننجاق است و در کشتی کچ زمانی که یک کچ کار روی زمین می افتد و دیگری روی او قرار می گیرد وپای آن شخص را بلند می کند شبیه یک سنجاق می شود و حتما باید پشت آن فرد کاملا روی زمین رینگ باشد آن موقع داور تا شماره ی 3 می شمارد و کسی که حریف را کاور کرده برنده می شود) اورتن دشمنی خود را با تریپل اچ ادامه داد و او از اختیار خود برای دفاع از کمربندش در مقابل حریفان خود استفاده کرد در سال 2005 به رندی شانس دیگری برای قهرمانی در یک مسابقه داده شد ولی او در این مسابقه ی شش نفره ی المینیشن چمبر در سری مسابقات انقلاب سال جدید (نیو یرس روولوشن New year`s Revolution) توسط تریپل اچ پین شد و باخت.ندی بعد اورتن,باتیستا را شکست داد که بازی ایی برای کمربند سنگین وزن جهان در مقابل تریپل اچ در رویال رامبل کسب کند.در رویال رامبل,تریپل اچ رندی را شکست داد و کمربند خود را حفظ کرد.

سپس در اواخر سال 2005 درگیری رندی با گروه اوولوشن شروع شد و پس از درگیری های مختلف وی از این گروه جدا شد.پس از رندی، باتیستا هم چندی دیگر از این گروه جدا شد و عملا کار گروه اوولوشن به پایان رسید.اما در سال 2006 رندی اورتن و اج WWE Edge با هم تیمی را به نام ریتد-آر کی او Rated-Rko تشکیل دادند و با یکدیگر به عنوان قهرمانی تیمی جهان هم رسیدند.در این دوره شاهد درگیری های زیبای تیم ریتد-آر کی او با تیم دی اکس WWE DX بودیم.تیم دی اکس شامل شاون مایکلز Shawn Michaels و تریپل اچ Triple H بود.اما در سال 2007 تیم ریتد-آر کی او از هم پاشیده شد و رندی اورتن به تنهایی کار خود را ادامه داد.

شخصیت و گیمیک های رندی اورتن

پس از جدایی از تیم ریتد-آر کی او، رندی اورتن با شخصیت قاتل اسطوره ها کار خودرا دنبال کرد.سپس رندی از کاراکتر قاتل اسطوره ها به کاراکتر افعی The Viper تغییر شکل داد.اورتن در کاراکتر قاتل اسطوره ها یک شخصیت طغیان گر، گستاخ و جسور بود و گاهی حریف را به تمسخر می کشید.اما پس از تغییر شخصیت به کاراکتر افعی، رندی خیلی آرام و خونسرد و با اباهت کار خود را دنبال میکند و درست مانند یک مار افعی آرام رفتار میکند و در نهایت حریف را مغلوب میکند.به عقیده ی بسیاری از کارشناسان دنیای کشتی، شخصیت افعی رندی اورتن بسیار شبیه به شخصیت استون کلد استیو آستین Stone Cold Steve Austin اسطوره ی دنیای کشتی کج و کمپانی WWE شده است.استیو آستین هم رفتاری آرام و خونسرد داشت و در عین حال ناگهان حریف را غافلگیر میکرد.

اما در حال حاضر رندی شخصیت جدیدی را دنبال میکند که به اِیپکس پردیتور Apex Predator یا به اصطلاح بی نهایت درنده معروف شده است.در شخصیت جدید، به نظر می رسد رندی به اوج پختگی و بلوغ دوران حرفه ای خود در کشتی رسیده است.وی برای اولین بار در کمپانی WWE ظاهر همیشگی خود را تغییر داد و با گذاشتن محاسن، سیمایی جدید از خود نمایان کرد.چیزی که مشخص است این است که رندی بدنبال ساختن شخصیت مستقل خود است و در این راه سعی دارد سایه ی سنگین اسطوره ای مثل استون کلد استیو آستین را از خود دور کند.در حال حاضر میتوان گفت اورتن به خوبی از پس این کار بر آمده است و سبک بازی، رفتار، ظاهر و دیگر خصلتهایش ارتقاء یافته و رو به تکامل است. بدون شک میتوان گفت در حال حاضر محبوبترین ستاره ی کمپانی WWE رندی اورتن است.

هنر و بازیگری 

در عرصه ی هنر بازیگری، رندی اورتن اولین فیلم سینمایی خود را زیر نظر استودیوی فیلم سازی WWE یعنی دبلیو دبلیو ای استودیو بازی کرد.نام این فیلم این چیزی است که من هستم That's What I Am است.در این فیلم رندی اورتن به همراه ستاره هایی همچون اد هریس، امی مدیگان، مولی پارکر، دنیل ریباک و میا روز فرمپتون به ایفای نقش پرداخته است.این فیلم 29 آپریل 2011 به نمایش عمومی درآمد.کارگردان فیلم آقای مایکل پاون است و فیلم در ژانر احتماعی/خانوادگی است.

مقام های قهرمانی

رندی مقام های متعددی را در دنیای کشتی کسب کرده است.وی از زمان حضور در کمپانی WWE یکبار قهرمان کمربند بین قاره ای، دو بار قهرمان کمربند سنگین وزن جهان، یکبار قهرمان تیمی جهان،یکبار برنده ی رویال رامبل در سال 2009 و شش بار قهرمان کمربند دبلیو دبلیو ای شده است. آخرین مقام قهرمانی رندی اورتن یک هفته بعد از پی پر ویوی اکستریم رولز 2011 در اپیزودی از اسمکدان بود که موفق شد کریسچن را شکست دهد و بعد از نزدیک به 7 سال دوباره قهرمان سنگین وزن جهان شود.

زندگی شخصی 

در نوامبر ۲۰۰۵,اورتن نامزدی اش را با دوست دخترش سامانتا اسپنو Samantha Speno اعلام کرد آنها در ۲۱ سپتامبر ۲۰۰۷ ازدواج کردند.در دسامبر ۲۰۰۷ اورتن اعلام کرد وی و همسرش درانتظاراولین فرزندشان,یک دختر بودند.اورتن و همسرش در ۱۲ جولای ۲۰۰۸ صاحب النا ماری اورتن Alanna Marie orton شدند.How much can you grow from stretching?
یکشنبه 26 شهریور 1396 07:06 ب.ظ
Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am going through difficulties
with your RSS. I don't know why I can't join it.
Is there anyone else having similar RSS issues?
Anyone that knows the answer can you kindly respond?

Thanx!!
foot pain
دوشنبه 13 شهریور 1396 10:44 ق.ظ
I'm no longer positive where you are getting your
information, but great topic. I must spend some time learning much more or understanding more.
Thank you for fantastic info I was looking for
this information for my mission.
std testing
یکشنبه 4 تیر 1396 10:44 ب.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که
صدایی دلنشین ابتدا آیا واقعا حل و فصل کاملا با من پس
از برخی از زمان. جایی درون جملات شما قادر به
من مؤمن متاسفانه فقط برای کوتاه در حالی که.
من این کردم مشکل خود را با جهش در
منطق و شما خواهد را سادگی به پر همه کسانی معافیت.

در صورتی که شما که می توانید انجام من خواهد قطعا
بود در گم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر